Comentarii

0 #10 Constantinescu Mihai 2016-04-30 21:32
Dragi enoriasi, Sfânta Sărbătoare de Paşte este un moment în care dragostea, pacea şi seninătatea se unesc în numele Domnului. Hristos a Înviat!
Învierea Domnului să fie un moment de pace şi iertare pentru toţi !

0 #9 Nicolae Bogdan 2016-04-30 21:11
Dragi enoriasi din comuna Barbatesti si de pretutindeni!
Se apropie Sarbatoarea Pastelui cu pasi repezi, de aceea se cuvine sa ne oprim din alergarea noastra pamanteasca si sa reflectam mai adanc la insemnatatea ei.
Pastele ne aminteste de impacarea cu Dumnezeu ,chemandu-ne totodata la reconcilierea cu noi insine si cu semenii nostri.Suntem indemnati in aceste zile sa reflectam atent la viata noastra din perspectiva mortii si invierii Mantuitorului nostru Iisus Hristos.
El este primul rod al invierii pe care o marturisim si noi , in astepatea vietii veacului ce va sa vie.Fie ca la aceasta sfanta sarbatoare Hristos sa fie si sa ramana lumina, pacea si bucuria noastra a tuturor !
Hristos a inviat !

0 #8 vasile bognar 2014-02-09 17:37
[quote name="vasile bognar"]Avem o biserica foarte frumoasa!!!!! Avem cu ce ne mandri in comuna Barbatesti..... Doamne daruieste sanatate conducatorilor acestei comuni si multa putere de munca intelepciune sa poata pastra si infrumuseteea odoarele din aceeasta comuna..... Doamne Ajuta. :roll:

-2 #7 vasile bognar 2014-02-09 17:35
Avem o biserica foarte frumoasa!!!!! Avem cu ce ne mandri in comuna Barbatesti..... Doamne daruieste sanatate conducatorilor acestei comuni si multa putere de munca intelepciune sa poata pastra si infrumuseteea odoarele din aceeasta comuna..... Doamne Ajuta. :roll:http://pa rohiabarbatesti .ro/components/ com_jcomments/i mages/smiles/ro lleyes.gif

-2 #6 Pr. Nicolaescu 2013-12-24 17:46
Fie ca Nasterea Domnului sa va lumineze sufletele si casa, sa aveti parte de sanatare, belsug si fericire!

-1 #5 Constantinescu Mihai 2013-04-25 20:30
Cu ocazia zilei numelui dvs. de Sf. Gheorghe va urez un calduros La multi ani si multa sanatate din partea familiei Constantinescu (Dinca).

-1 #4 Constantinescu Mihai 2012-12-25 13:54
Cu colinde de Crăciun, va dorim un an mai bun, şi cu dragoste creştină să primiţi în dar lumină, zurgălăi de flori de gheaţă să vă bucure de viaţă, mult noroc s-aveţi în toate, La Multi Ani cu sănătate, din partea familiei Constantinescu (Dinca) din Baltaret, Barbatesti. ;-)

-1 #3 Nicolaescu Gheorghe 2012-12-23 17:19
Praznicul Nasterii Mantuitorului si Anul Nou si celelalte sfinte sarbatori sa reverse asupra familiilor dumneavoastra pace, liniste si binecuvantare intru multi ani!

Preot paroh Nicolaescu Gheorghe

-1 #2 filofteia nistor 2012-12-04 03:33
Toate cele bune!

-1 #1 filofteia nistor 2012-12-04 03:29
O zi frumoasa va urez alaturi de cei dragi sufletului dumneavoastra parinte GHEORGHE,

LA MULTI ANI!

Doamne, in aceasta zi vin sa cer de la Tine pace, intelepciune si tarie,
Vreau sa privesc lumea cu ochii plini de iubire,
Sa fiu blanda, ingaduitoare si iubitoare
Sa privesc dincolo de aparente pe toti fii tai,
Asa cum ii privesti TU,
Sa vad bunatate in fiecare din ei
Astupa-mi urechile fata de orice calomnie,
Pazeste-mi limba fata de orice vorbire de rau
In mintea mea sa fie doar ganduri ce binecuvinteaza
In toata acesta zi sa sa fiu binevoitoare si voioasa,
Astfel ca toti cei care se apropie de mine
Sa simta Prezenta TA.
Imbraca-ma in FRUMUSETEA TA DOAMNE,
Si-n toata acesta zi sa te vestesc lumii, AMIN.

Adaugati comentariu

Cod de securitate